بزرگداشت جان باختگان فاجعه منا

۰۵ آبان ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۱ کد : ۱۹۱۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۹۷۲
بزرگداشت جان باختگان فاجعه منا

مراسم بزرگداشت جان باختگان فاجعه منا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، مراسم بزرگداشت جان‌باختگان فاجعه منا از جمله حاج علی اکبر قمری برادر محمود قمر‌زاده یکی از کارکنان واحد اهواز با حضور دانشجویان، استادان، کارکنان، هیات رئیسه دانشگاه، جوانمرد‌زاده مسوول نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و دکتر شهرام لک رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان در مسجد پیامبر اعظم واحد اهواز برگزار شد.

این مراسم با استقبال تعداد زیادی از دانشجویان، همکاران و استادان واحد اهواز روبرو شد. در این نشست نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان به سخنرانی پرداخت و با عرض تسلیت به بازماندگان حادثه منا اقدام آل سعود را غیر انسانی خواند.

در پایان بیانیه‌ای در محکومیت آل سعود به شرح زیر قرائت شد:

«بیانیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز درباره فاجعه منا»

فاجعه مصیبت بار منا که منجر به کشته و مجروح شدن هزاران تن از زائرین خانه خدا و میهمانان حرم امن الهی شد، موجی از تاثر و اندوه را نه تنها در جهان اسلام بلکه در بلاد مختلف برپاکرد و ملت مسلمان ایران اسلامی را همزمان با عید قربان و عید غدیر خم عزادار کرد. این فاجعه را می‌توان بهترین دلیل و نشانه بی‌تدبیری، سوء مدیریت و عدم شایستگی آل سعود در برگزاری بزرگ‌ترین مراسم معنوی جهان اسلام و میزبانی میلیونی میهمانان ضیافت الهی دانست.

ما کارکنان و اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز با عرض تسلیت این مصیبت عظیم به ساحت مقدس حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران همراه با مردم ولایتمدار ایران اسلامی در ماتم جان باختگان این واقعهٔ اسفبار به سوگ می‌نشینیم و از خداوند غفور و رحیم مغفرت و آمرزش را برای جان باختگان و برای بازماندگان در خواست صبر و بردباری مسئلت می‌‌کنیم.


( ۲ )

نظر شما :