معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در خرمشهر خبر داد:

جذب دانشجویان غیرایرانی از طریق آزمون اختصاصی

۲۳ بهمن ۱۳۹۹ | ۲۱:۴۸ کد : ۳۶۷۳ اخبار دانشگاه اخبار صفحه اصلی اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۲۴۸
ـ معاون بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از ۷ واحد دانشگاهی بین المللی، فقط واحدهای ارس و کیش مجوز جذب دانشجویان خارجی از طریق آزمون اختصاصی را دارند.
جذب دانشجویان غیرایرانی از طریق آزمون اختصاصی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز، دکتر علاءالدین بروجردی معاون بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی در بازدید از واحد بین المللی خرمشهر و در نشست صمیمی با مسئولان دانشگاهی با بیان مطلب فوق، افزود: در حال پیگیری دریافت  مجوز جذب دانشجویان غیر ایرانی بدون آزمون برای سایر واحدهای دانشگاهی هستیم .

 وی با اشاره به آغاز پیگیری های مجدد برای راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی در کشور عراق، از درخواست این دانشگاه برای بازدید رایزن فرهنگی ایران در شهر بصره از استان خوزستان خبر داد و اظهار داشت: این بازدید با هدف آشنایی با فعالیتها و خدمات واحدهای دانشگاهی و همچنین انعقاد تفاهم نامه همکاری  بزودی برگزار می شود.

معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به جذب خوب دانشجو در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان، خواستار اختصاص درصد بیشتری از درآمدهای دانشگاه آزاد اسلامی به این دانشگاه شد.

بروجردی در ادامه سخنان خود ، خواستار توجه کافی و دقیق به ارائه امکانات فرهنگی، اجتماعی و رفاهی به دانشجویان خارجی در واحدهای دانشگاهی شد و افزود: دانشجویان خارجی پس از فارغ التحصیلی، یک سفیر فرهنگی و علمی برای کشورمان خواهند بود.

وی همچنین با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور و تعطیلی حضوری کلاس  درس دانشجویان، از اختصاص  آموزش مجازی ویژه دانشجویان غیر ایرانی خبر داد .

بروجردی همچنین در این نشست با اشاره به چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، این انقلاب را حاصل فداکاریها و جانفشانی های ملت بزرگ و عزیز ایران اسلامی دانست و گفت: امروزآرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی نه تنها در کشورهای مسلمان بلکه در همه ملت های آزاده وجود دارد .

 دکتر عبدالرضا عطاشی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی خرمشهر نیز در این نشست ضمن خوش آمد گویی، ضمن ارائه گزارشی از فعالیتها و خدمات این دانشگاه، به بیان برخی از مشکلات و مسایل دانشجویان خارجی پرداخت و از آمادگی این واحد دانشگاهی برای جذب بیشتر دانشجویان عراقی با توجه به نزدیک بودن مرز و پیوستگی فرهنگی و زبانی خبرداد.


( ۱ )